Saving the Son of Polat Alemdar

Bu oyun ODTÜ/BÖTE öğrencileri tarafında CEIT420 dersi kapsamında trafik eğitimi amaçlanarak hazırlanmıştır

AnaSayfaya Dön Forum

Nasıl Oynanır?

Oyun hakkında

Oyunun şu anda ulaşılabilir olan ilk bölümü bir çevre yolda geçmektedir. Bu yol boyunca binalar, ağaçlar ve trafik işaretleri yer alır. Bu trafik işaretleri oyunun hikayesinde de belirtildiği üzere, güvenli binaya giden en kısa ve en puanlı güzergahla ilgili oyuncuya ipuçları verir. Trafik işaretine yaklaşan oyuncu trafik işaretinin anlamını soran bir soru ile karşılaşır. İpucu sadece doğru şıktadır. Bu ip uçları "ışıklardan sola dön", "düz devam et" gibi takip etmesi gereken yolu anlatır.

Fakat her trafik işareti ip ucu vermez, bazı trafik işaretlerini doğru cevaplandırmak oyuncuya sadece puan kazandırır. Yolun farklı kısımlarında yer alan trafik lambalarında karşılaşılan genel trafik soruları da doğru cevaplandırıldığı takdirde yine oyuncunun puan kazanmasını sağlar. Oyuncu ilk bölümü tamamladıktan sonra kazandığı puanlarla birlikte diğer bölümlere geçer.

 

 

 

Oyunun içinde hareket ederken navigation butonlarını kullanınız.

Trafik işaretlerine yaklaştığınızda karşınıza bir ünlem işareti çıkar, ünlem işaretinin yanına gelince "E" tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınızda soru ekranı ile karşılaşırsınız, bu ekranda yanında bulunduğunuz levhanın anlamını soran bir soru ve şıklar yer alır. Ekranı geçtikten sonra yolda şıklar birer harf şeklinde yer alır. Doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkın yanına giderek hint alabilir veya puanınızı arttırabilirsiniz. Trafik lambalarında aynı prosedüre göre hareket etmelisiniz.