Copyright © 2006 The_LastTime

Tüm hakları saklıdır 

SENARYO

Kötü adam ÇÖPATAR canavarı güzel kasabamız GÜZELYURT’A saldırmış ve harabeye çevirmiştir. Bu saldırıda en çok zarar gören yer ise Güzelyurt İlköğretim okulu olmuştur. ÇÖPATAR canavarı okula zara verdikten sonra etrafa kâğıt, cam, metal ve plastikler saçarak hastaneye doğru ilerlemektedir.  Kahramanımız AJAN DETERJAN kasabaya gelir ve okulu görür. Okulun müdürü ile olayları konuşurlar ve okul müdürü kasabayı ve okulu nasıl eski haline getirebileceklerini anlatır. Bunun için ÇÖPATAR canavarını ve adamlarını durdurup onların etrafa saçtığı çöpleri toplayıp geri dönüşüme verilip oradan gelen para ile okulu yenilemek gerektiğini söyler.  AJAN DETERJAN görevini aldıktan sonra kasaba içerisinde ÇÖPATAR canavarının ortaya saçtığı çöplerden geri dönüştürülebilir olanları toplar diğerlerini yok eder. Bu işi yaparken onu durdurmak isteyen ÇÖPATAR canavarının adamlarını özel deterjan silahıyla yok etmek zorundadır.

İlk olarak Kâğıt caddesine gider ve oradaki kâğıtları toplamaya başlar.  Karşısına çıkan ÇÖPATAR canavarının adamlarını yok eder. Oyun içerisinde karşısına bilgi kutusu çıkacaktır. Bu kutuda geri dönüşümle ilgili istatiksel bilgiler verilir. Bu bilgiyi alır ve bilgi sorgulama işeretinin olduğu yerde bu bilgiyi sorgulatır. Eğer doğru yanıtlarsa ekstra deterjan kazanır. ÇÖPATAR canavarı bölüm sonuna başarılı bir şekilde ulaştığında Geri Dönüşüm kutuları ile karşılaşır. Topladığı kâğıtları bu bırakır ve karşılığında para kazanır. Bu paralarla okula kitap olmak için Kitapevine gider ve kazandığı para karşılığı kitap alır. Kağıtları Kitabevine teslim ettikten sonra 2. bölüme giden kapı açılır.

Sonraki bölümde AJAN DETERJAN hastaneye ulaşır. Orada ÇÖPATAR canavarı ve onun askerleri ile çatışır. Amacı ÇÖPATAR canavarı ve onun askerlerinin hastaneye zarar vermeden onları yok etmek ve onların ortalığa saçtığı geri dönüştürülebilir çöpleri toplayıp geri dönüşüm kutusuna bırakır ve paraya çevirip okulun tamir edilmesine yardım eder.

 

 

Anasayfa Senaryo Download Forum Yardım İletişim