Projeler

Project Name Description
Fiziksel Etkileşimli Eğitsel Oyun Projesi Yavuz İnal'ın doktora tezi için geliştirdiği 4 oyundan oluşmaktadır. Oyunların sayfasına ulaşıp oynayabilmek için proje ismine tıklayabilirsiniz.
Fen ve Teknoloji Oyunu Bu oyun Tomb Raider oyun motoru kullanılarak Memet Üçgül tarafından geliştirilmiştir. Detaylı bilgi ve oyunu indirebilmek için proje ismine tıklayabilirsiniz.
Lisans Öğrencileri Projeleri Bu projeler multimedya tasarımı ve geliştirmesi dersi kapsamında lisans öğrencileri tarafından hazırlanmıştır.
Özel Eğitim için Çoklu Dokunmatik Ekran Oyunları Oyunlar özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için azlık-çokluk, sesler, şekiller, renkler gibi temel konuları içermektedir. Oyunların bazıları kişsel bilisayarlarda oynanabiliyorken bazıları çoklu dokunmatik arayüze ihtiyaç duymaktadır.
Dokunmatik ekran Oyunları Bu oyunlar şekiller, azlık-çokluk, büyüklük-küçüklük gibi temel konuların değerlendirmesini içermektedir. Ek olarak tangram oyunları da projenin bir parçasıdır. Çoklu dokunmatik oyunlar 4 oyuncuya kadar oynanılabilmektedir. Bazı oyunlar işbirliği ve mücadele içermektedir..

Akıllı Oyuncak Projesi

Akıllı Oyuncak Projesi doktora öğrencileri, Nuri Kara ve Cansu Aydın tarafından Prof. Dr. Kürşat Çağıltay danışmanlığında geliştirilmiştir. Bu projede oyuncaklar çocuklara dijital hikaye anlatımında yardımcı olan araçlar olarak kullanılmıştır. Daha fazla ilgi için Videoyu İzleyiniz.
Oyun tabanlı Öğrenme Portalı Oyun tabanlı öğrenme portalı öğretmenlere derslerinde kullanmaları için oyunlar ve ipuçları sunmaktadır. Sitede farklı konulardan çeşitli oyunlar bulunmaktadır.